Update droogte 17 april: regen zorgt voor nattere bodem, grondwaterstanden blijven laag

  • geplaatst op 17 april 2025 om 14:56

In Fryslân is de afgelopen dagen gemiddeld 9 tot 16 millimeter regen gevallen. Hierdoor is de bodem natter geworden. De regen heeft nauwelijks effect op de grondwaterstanden. Die zijn nog steeds laag voor de tijd van het jaar. Daarom blijven onze eerder genomen maatregelen ook de komende weken van kracht.

Sinds 31 maart hebben we de slootpeilen verhoogd om de grondwaterstanden zo lang mogelijk op niveau te houden. Ook is het gemiddelde waterpeil in de Friese boezem (stelsel van meren, kanalen en vaarten) 2 tot 4 centimeter hoger dan normaal gezet, naar 50 tot 48 centimeter beneden NAP. De hoogte van het boezempeil hangt af van de regen die valt. 

Neerslagtekort 

Het neerslagtekort (de som van neerslag en verdamping) over de gehele provincie Fryslân is op dit moment gemiddeld 30 millimeter.